Kdo je kdo

Jediným zástupcem hnutí ANO z Písecka v orgánech Jihočeského kraje je Ing. Petr Kalina. Měl by vykonávat funkci člena rady kraje a předsedy finančního výboru. Položili jsme mu pár otázek.

Jak hodnotíš výsledky voleb do zastupitelstva Jihočeského kraje? 

 Předně je nutno poděkovat všem voličím za jejich účast a především voličům našeho hnutí ANO 2011 za velkou podporu. Výsledky voleb v Jihočeském kraji nepřinesly žádné velké překvapení. ČSSD včele s Jiřím Zimolou potvrdila silnou pozici. ODS vsadilo na schopného prvního hetmana našeho kraje a to jí přineslo dobrý volební výsledek. Příjemným překvapením je pro mě ústup KSČM. Naše hnutí, jako nováček v krajských volbách, vybojovalo krásné druhé místo. Je potěšující, že vyhrálo v celém okrese i městě České Budějovice, městech Tábor, Strakonice i v Písku. Bohužel výsledky voleb ovlivnila i nízká volební účast.Ukázalo se, že se jako hnutí máme výraznější podporu ve městech. Pro další práci se musíme zaměřit i na venkov. V nadcházejících parlamentních volbách v příštím roce věřím v naše vítězství.

Proč podle tebe přišlo k volbám málo voličů?  

Bohužel se nízká volební účast u krajských voleb stává již tradicí. My politici neumíme občany k volbám přivést. Má to několik důvodů - jedním z nich je uvědomnění občanů, co kraj vlastně dělá a o čem rozhoduje. U obce je to každému jasné. Celostátní témata se používají i ve volební kampani při krajských volbách, byť je lze z pozice kraje těžko ovlivnit. Celkově jsou občané politikou přehlceni. Volby tu máme nyní každý rok. V televizi vidíme nekorektní zviditelňování politiků místo informací o jejich práci pro občany. Mezi občany převládá názor, že politici tu jsou sami pro sebe a ne pro lidi. To je věc, která se musí změnit. Naše hnutí ANO 2011 na tom usilovně pracuje. Politici tu musí být pro občany a jejich práce přinášet občanům v dlouhodovém horizontu užitek.

Na co by ses chtěl jako člen zastupitelstva kraje zaměřit?

Udržení obyvatel na venkově, podpora a udržování tradic, místních spolků a sdružení. To vše může pomoci vytvářet sounáležitost s naším krajem, městem a obcí. Spolupráce mezi městy a venkovem s využitím pozitiv pro občany. Samozřejmě i podpora dopravy a výstavby základní silniční a dálniční sítě. Jako dlouholetý místostarosta obce Dobev mám blízko k venkovu a jeho rozvoji. Pracovně se pohybuji v oblasti financí. Zkušenosti z mé dosavadní činnosti jsou to, čemu se chci věnovat i jako člen zastupitelstva kraje.

22. 11. 2016