Okurková sezóna

Vážení spoluobčané, je tu léto, čas prázdnin, dovolených a odpočinku

. Život ve městě se ale nezastavil. Sotva skončila městská slavnost, již se připravuje mezinárodní folklórní festival. Nedávno se otevřela nová okružní křižovatka u Alberta a už se začíná budovat nový chodník ve Svatotrojické. Je zajímavé, že se tomuto období někdy říká „okurková sezóna“. Tento termín se objevil v Německu v osmnáctém století a je to vžité označení pro letní období, kdy se děje minimum událostí, které by byly mediálně významné, přičemž v novinách se místo seriózních a významných zpráv objevují senzační zprávy. Je všeobecně vnímáno, že pokud nějaká senzace není po ruce, tak je ji třeba vyrobit.

Dost často spolupracuji s novináři místními, regionálními i z celostátních médií a musím říci, že velmi oceňuji jejich snahu o objektivní informování. Rozhodně se nesetkávám s bulvárními praktikami a snahou vytvářet senzace. Na rozdíl od pana prezidenta si myslím, že novináře potřebujeme, protože díky nim má veřejnost informace o aktuálním dění.

Kdo jsme zažili v roce 2002 povodně, tak víme, že příroda se občas umí postarat i o nechtěné senzace. Takže milí spoluobčané, užijte si toto období v klidu, pohodě a pokud možno bez senzací.

Léto v Písku budiž pochváleno.

Jiří Hořánek

 

8. 8. 2017